הטניסאית האוסטרלית מרגרט קורט

מרגרט קורט היא טניסאית אוסטרלית שזכתה להצלחה מדהימה בעולם הטניס. היא אחת השחקניות המצליחות ביותר בהיסטוריה של הספורט וזכתה ביותר תארי גראנד סלאם ליחידים מכל שחקנית אחרת בהיסטוריה. היא הייתה האישה הראשונה שהחזיקה בכל ארבעת תארי הגראנד סלאם ליחידים באותה שנה קלנדרית, כמו גם הראשונה שזכתה בתואר גראנד סלאם ליחידים בשלושה עשורים שונים. קורט גם מחזיק בשיא של רוב תארי היחידים באליפות אוסטרליה הפתוחה והוא אחד משני השחקנים היחידים שזכו בתארי היחידים בכל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם. ההצלחה של קורט על המגרש זיכתה אותה במקום בין השחקנים הגדולים בכל הזמנים, והיא הוכנסה להיכל התהילה הבינלאומי של הטניס.

קריירת הטניס של מרגרט קורט

קורט החלה לשחק טניס בילדותה בעיר הולדתה פרת', אוסטרליה. היא הייתה ספורטאית טבעית ובמהירות הפכה טובה יותר בספורט מאשר רוב הבנים ששיחקה מולם. בגיל 16, קורט ערכה את הופעת הבכורה שלה באליפות אוסטרליה הפתוחה, כשהביסה את שותפתה האוסטרלית קרול קופר בסיבוב הראשון והפכה לשחקנית הצעירה ביותר שזכתה בתואר גראנד סלאם ליחידים. קורט זכתה בתואר היחידות הראשון שלה באליפות אוסטרליה הפתוחה שנתיים מאוחר יותר, כמו גם בתואר היחידים של ווימבלדון, ובשנה שלאחר מכן, היא זכתה בכל ארבעת תארי הגראנד סלאם ליחידים באותה שנה קלנדרית. קורט זכתה ב-29 אירועי גראנד סלאם נוספים ליחידים לאורך הקריירה שלה, שזה הכי הרבה שהושגה אי פעם על ידי שחקנית. בשל הצלחתה המדהימה על המגרש, קורט הוכנסה להיכל התהילה הבינלאומי של הטניס.

הישגים משמעותיים

קורט זכתה בסך הכל ב-62 תארי גראנד סלאם במהלך קריירת הטניס שלה, כולל 24 תארי יחידים, 19 תארי זוגות ו-19 תארי זוגות מעורבים. קורט זכה באליפות אוסטרליה הפתוחה ליחידים בשיא 11 פעמים. קורט זכה בתואר היחידות של ווימבלדון שבע פעמים. קורט זכה באליפות ארצות הברית הפתוחה ליחידים ארבע פעמים. בית המשפט היה האישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, בווימבלדון ובאליפות ארצות הברית הפתוחה באותה שנה קלנדרית. בית המשפט היה האישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, ווימבלדון ואליפות ארצות הברית הפתוחה, בשלושה עשורים שונים. בית המשפט היה האישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה, ווימבלדון ואליפות ארצות הברית הפתוחה בשנה קלנדרית. בית המשפט היה האישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה, ווימבלדון ואליפות ארצות הברית הפתוחה בשלושה עשורים שונים. בית המשפט היה האישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, ווימבלדון ואליפות ארצות הברית הפתוחה בארבעה עשורים שונים. בית המשפט היה האישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה, ווימבלדון ואליפות ארצות הברית הפתוחה בחמישה עשורים שונים.

כותרי גראנד סלאם לסינגלים

קורט זכה בסך הכל ב-11 תארי גראנד סלאם ליחידים, כולל שבעה תארי אליפות אוסטרליה הפתוחה, ארבעה תארי צרפת הפתוחה ותואר אחד של ווימבלדון. בית המשפט הוא האישה היחידה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה ווימבלדון, באותה שנה קלנדרית. בית המשפט היה האישה הראשונה והיחידה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה ווימבלדון, בשלושה עשורים שונים.

תארי גראנד סלאם זוגות

קורט זכה בסך הכל ב-19 תארי גראנד סלאם לזוגות, כולל תשעה תארים אליפות אוסטרליה הפתוחה, חמישה אליפות צרפת הפתוחה, שני תארי ווימבלדון ותואר אחד של אליפות ארצות הברית הפתוחה. בית המשפט הוא האישה היחידה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה, ווימבלדון ופתוחה של ארה"ב באותה שנה קלנדרית. בית המשפט הוא האישה היחידה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, צרפת הפתוחה, ווימבלדון ופתוחה של ארה"ב בשלושה עשורים שונים.

תארים לסינגלים הפתוחה של אוסטרליה

קורט זכה ב-11 תארי יחידות של אליפות אוסטרליה הפתוחה, שהוא הכי הרבה שהושג אי פעם על ידי שחקן באליפות אוסטרליה הפתוחה. המגרש הוא השחקן היחיד שזכה באליפות אוסטרליה הפתוחה, בשלושה עשורים שונים.

כותרים ותקליטים אחרים

- Court זכה שלוש פעמים באליפות העולם בטניס לזוגות. - קורט זכה בתואר הזוגות של ווימבלדון שמונה פעמים, כמו גם שלוש פעמים בתואר הזוגות המעורבים.

- קורט זכה באליפות אוסטרליה הפתוחה לזוגות 19 פעמים, כמו גם תשע פעמים בתואר הזוגות המעורבים.

- קורט זכה באליפות צרפת הפתוחה לזוגות שמונה פעמים, כמו גם בתואר הזוגות המעורבים שש פעמים.

- קורט זכה שלוש פעמים באליפות ארצות הברית הפתוחה לזוגות. - קורט זכה שש פעמים באליפות ווימבלדון לזוגות, כמו גם פעמיים בתואר הזוגות המעורבים.

אינדוקציה להיכל התהילה הבינלאומי של הטניס

Court הוכנס להיכל התהילה הבינלאומי של הטניס והיא אחת משתי הנשים היחידות שזכו לכבוד כל כך. המגרש הוכנס להיכל התהילה הבינלאומי של הטניס ב-1984.

מורשת והשפעה

המגרש היה אחד השחקניות המצליחות ביותר בתקופתה ונשאר אחת הטניסאיות הגדולות אי פעם. הצלחתה על המגרש קנתה לה מקום בין השחקנים הגדולים בכל הזמנים, והיא הוכנסה להיכל התהילה הבינלאומי של הטניס. המורשת של בית המשפט חורגת מעבר לקריירת הטניס שלה, שכן היא הייתה תומכת גלויה למען זכויות הנשים וקהילת LGBTIQ+ האוסטרלית. בשל המורשת, היא השאירה את הספורט והחברה כולה, Court הוכר כאחד הספורטאים הגדולים בכל הזמנים.