סרינה וויליאמס היא שחקנית הטניס הטובה ביותר לנשים

סרינה וויליאמס היא טניסאית מקצועית שעשתה לעצמה שם בספורט. עם 23 תארי גראנד סלאם ליחידים, היא נחשבת לאחת הטניסאיות הגדולות בכל הזמנים. לוויליאמס יש היסטוריה ארוכה בספורט, לאחר שהחל לשחק בגיל ארבע. היא זכתה להישגים רבים, כולל זכייה בארבע מדליות זהב אולימפיות, והיא דורגה כטניסאית מספר אחת בעולם במספר הזדמנויות. וויליאמס גם לא זרה למחלוקות, לאחר שהתמודדה עם האשמות של גזענות וסקסיזם לאורך הקריירה שלה. ההצלחות והמחלוקות שלה הפכו אותה לאחת הדמויות המדוברות ביותר בספורט, והמורשת שלה תמשיך לחיות עוד שנים רבות.

חיים מוקדמים וקריירה

סרינה וויליאמס נולדה ב-26 בספטמבר 1981 בסגינאו, מישיגן. הוריה, אוראסין וריצ'רד וויליאמס היו שניהם טניסאים מקצועיים. היא הצעירה מבין שלוש בנותיהם, כאשר ונוס ואישה הן השתיים האחרות. סרינה התחילה לשחק טניס בגיל ארבע, והיא ונוגה שיחקו לעתים קרובות אחד נגד השני כשהתבגרו. סרינה וונוס וויליאמס דורגו במקום הראשון והשני בעולם במקביל בשלוש שנים שונות. סרינה נבחרה לעולה החדשה של השנה ב-WTA בשנים 2000 ו-2002. היא גם הפכה לאישה האמריקאית הצעירה ביותר שזכתה בתואר גראנד סלאם ליחידים בגיל 21. היא זכתה ב-23 תארי גראנד סלאם ליחידים. היא גם זכתה ב-14 תארים לזוגות ובשני תארים בזוגות מעורבים. היא דורגה במקום הראשון בעולם בשנים 2002-2003, 2002-2009, 2010-2012, 2013-2014 ו-2017. היא זכתה ביותר מ-84 מיליון דולר בכספי פרסים במהלך הקריירה שלה.

כותרי גראנד סלאם

סרינה וויליאמס היא אגדה בספורט הטניס, וחלק גדול מזה נובע מהצלחתה בטורנירי גראנד סלאם ליחידים. באירועים אלו, הרמה הגבוהה ביותר של טניס, יש לה שיא של 22-3. היא גם זכתה במספר טורנירי גראנד סלאם זוגות, מה שהביא את סך הזכיות שלה ל-84 מיליון דולר. סרינה זכתה לראשונה בטורניר גראנד סלאם ליחידים באליפות ארצות הברית הפתוחה 1999, כשהייתה רק בת 17. היא המשיכה לזכות באליפות ווימבלדון 2000 ובאליפות אוסטרליה הפתוחה 2002. היא הפכה לאישה הראשונה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה ובווימבלדון באותה שנה כאשר זכתה שוב ב-2003. היא הפכה לאישה היחידה שזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, ווימבלדון, ובאליפות ארצות הברית הפתוחה באותה שנה קלנדרית ב-2015 ו-2017. היא גם הפכה לאישה המבוגרת ביותר שזכתה בטורניר גראנד סלאם ליחידים כשזכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה 2018 בגיל 36.

מדליות זהב אולימפיות

סרינה וויליאמס הוכיחה את עצמה כאחת מטניסאי הנשים הגדולות בכל הזמנים. היא גם הראתה שהיא יכולה להצליח בענפי ספורט אחרים, כולל ספורט טניס שולחן וכדורעף חופים. בכל הנוגע לטניס, סרינה התחרתה בחמישה משחקים אולימפיים. היא זכתה בשתי מדליות זהב, שתי מדליות כסף ומדליית ארד אחת. מדליית הזהב הראשונה שלה הגיעה באולימפיאדת סידני בשנת 2000, שם היא התחרתה בתחרות הטניס. מדליית הזהב השנייה שלה הגיעה באולימפיאדת בייג'ינג ב-2008, שם היא התחרתה הן בטניס והן בטניס שולחן. מדליית הכסף שלה הגיעה באולימפיאדת לונדון 2012, שם היא התחרתה בתחרות הטניס. מדליית הארד שלה הגיעה באולימפיאדת אטלנטה של 1996, שם היא התחרתה בתחרות הטניס. הצלחתה באולימפיאדה זיכתה אותה בתשומת לב רבה בתקשורת, והיא הוכיחה שהיא אלופה אמיתית.

דירוג מס' 1 בעולם

היו טניסאים רבים שדורגו במקום הראשון בעולם במהלך הקריירה שלהם. עם זאת, סרינה וויליאמס בולטת מהשאר מכיוון שהיא דורגה מספר 1 מספר פעמים. היא השיגה את הדירוג הזה לראשונה ב-2002, שם נשארה עד 2003. לאחר מכן היא שבה לדירוג בפברואר 2010 ונשארה במקום הראשון עד יוני 2011. לאחר מכן היא שבה לדירוג שוב בפברואר 2013 ומאז היא נשארה במקום הראשון. היא דורגה במקום הראשון במשך 377 שבועות בסך הכל במהלך הקריירה שלה.

האשמות בגזענות וסקסיזם

לאורך קריירת הטניס שלה, סרינה וויליאמס התמודדה עם הרבה ביקורת, בעיקר בשל צבע עורה והעובדה שהיא אישה בספורט גברי בעיקר. היא הואשמה בגזענות ובסקסיזם מספר פעמים במהלך הקריירה שלה, והיא הגיבה בהגנה על עצמה בעוצמה. כשהיא זכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה ב-2001, היא קיבלה בוז מהקהל. יש אנשים שאומרים שזה בגלל שהיא אפרו-אמריקאית ונראתה כאאוטסיידר, בעוד שאחרים אומרים שזה בגלל שהיא הייתה אגרסיבית מדי ודומיננטית מדי במשחק. כשסרינה הפסידה באליפות ארצות הברית הפתוחה ב-2002, שוב שרו עליה בוז. היא גם הואשמה בהיותה ספורט רע לאחר שהעירה כמה הערות על יריביה בתחילת הקריירה שלה.

מוֹרֶשֶׁת

סרינה וויליאמס הוכיחה את עצמה כאחת הטניסאיות הגדולות בכל הזמנים. היא זכתה בתארי גראנד סלאם רבים, ובמדליות זהב אולימפיות, ודורגה לטניסאית מספר אחת במספר הזדמנויות. המורשת שלה תמשיך לחיות עוד שנים רבות.